Chimera
JURY
ZASADY
KATEGORIE
ZGŁOSZENIA

GALA KONKURSU

KONFERENCJA
VISUAL JOURNALISM


ARCHIWUM
2003 | 2004 | 2005 | 2006

KONTAKT

  
Media & Marketing Polska
Business Media
Modern Media Institute
Society for News Design
  Chimera


Chimera

JURY
Terry Watson
Terry Watson, przewodniczący jury
Zajmuje się projektowaniem prasowym od ponad dwudziestu lat. Pracował jako reporter, projektant i redaktor w różnych działach czasopism i magazynów w Anglii i Szkocji. Był również redaktorem prowadzącym w "The Scotsman" oraz szefem redakcji serwisu scotsman.com. Od sześciu lat pracuje jako niezależny konsultant. Jest kibicem zespołu Manchester United.
Peter Buchanan-Smith
Peter Buchanan-Smith
Absolwent School of Visual Arts. Pracował dla wydawnictwa Farrar, Straus & Giroux oraz jako dyrektor artystyczny "New York Timesa". W 2001 roku opublikował swoją pierwszą książkę "Speck"; od tamtej pory współtworzył wiele ciekawych projektów m.in. albumy: Mairy Kalman - "The Elements of Style", Briana Eno i Davida Byrnea - "My Life in the Bush of Ghosts". W 2007 roku założył firmę projektową Buchanan-Smith LLC, której klientami są m.in.: Philip Glass, Penguin Press, Nonesuch Records, and Vintage Books. Peter jest także konsultantem ds. designu amerykańskiego projektanta mody Isaaca Mizrahi oraz dyrektorem kreatywnym "Paper" - nowojorskiego magazynu o sztuce, kulturze i modzie. Peter jest zdobywcą nagrody Grammy za design albumu "A Ghost Is Born"; jest wykładowcą w The School of Visual Art w Nowym Jorku; był także członkiem zarządu New York chapter of The American Institute of Graphic Art.
Marek Knap
Marek Knap
Ekspert w dziedzinie projektowania prasowego i typografii. Jako dyrektor artystyczny dziennika "Rzeczpospolita" zdobył nagrodę Best-Designed Newspaper Award 2005 przyznawaną przez SND. Zdobywca wielu nagród za projekty: polskiej wersji magazynu "Marie Claire", magazynu "Maxim", "Newsweek", "Foyer", "Machiny" oraz dziennika "Parkiet". Obecnie jest art dyrektorem artystycznym w wydawnictwie Edipresse Polska. Jego celem jest utrzymanie wysokiego standardu w designie magazynów wydawnictwa na rynkach: polskim, ukraińskim i rosyjskim.
Jacek Utko
Chris Niedenthal
Fotograf ur. w 1950 r. w Londynie, od ponad trzydziestu lat mieszka i pracuje w Polsce. Fotograf tygodnika Newsweek do 1984 roku. Od 1985 fotoreporter tygodnika TIME, dla którego fotografował wydarzenia we wschodniej Europie i Związku Radzieckim. Wieloletnia współpraca z niemieckim tygodnikiem Der Spiegel. Laureat nagrody World Press Photo 1986 za portret Janosa Kadara. Autor licznych wystaw, między innymi o dzieciach niepełnosprawnych umysłowo, i dwóch albumów z fotografiami o Polsce za czasów PRL.
Jacek Utko
Jacek Utko
Dyrektor artystyczny grupy Bonnier Business Press. Projektował gazety w 10 krajach Europy. Zdobywca 40 nagród w konkursach projektowania prasowego. Dwukrotnie otrzymał nagrodę Worlds Best Designed Newspaper przyznawaną w konkursie SND: dla "Pulsu Biznesu" w 2003 roku i dla estońskiego dziennika "Aripaev" w 2007 r.Chimera