Chimera


Lista zwycięzców


"Foyer" zdobyło najwięcej nagród podczas III edycji konkursu Chimera

Jury trzeciej edycji Konkursu Projektowania Prasowego "Chimera" zdecydowało o nieprzyznawaniu nagrody głównej Grand Prix (w 2004 r. otrzymał je tygodnik "Przekrój"). W sumie w konkursie przyznano 24 nagrody w dziewięciu kategoriach.

Najwięcej z nich (cztery) trafiło do magazynu "Foyer" wydawanego przez Trojan Press (w kategoriach Magazyny, Okładka, Typografia i Debiut).

Po dwie nagrody otrzymały estońska gazeta "Eesti Paevaleth", w kategoriach Dziennik i Nowa szata, polski magazyn "Pozytyw" z portfolio wydawnictwa Yours Media House, w kategoriach Okładka i Fotografia, oraz brytyjski magazyn "Diplo Magazine" w kategoriach Debiut i Innowacje (jest to nowa kategoria utworzona przez jury w bieżącej edycji konkursu).

Tegoroczne jury Chimery obradowało pod przewodnictwem Billa Gasparda, news design directora w "Los Angeles Times" i prezesa amerykańskiej organizacji Society for News Design. W składzie tego gremium znaleźli się ponadto: Rolf F. Rehe, typograf i designer, właściciel firmy Design Research Int., Jacek Utko, dyrektor artystyczny "Pulsu Biznesu", Terry Watson, executive director "The Scotsman", Leszek Szurkowski, niezależny fotograf, designer i ilustrator, oraz Adam Żebrowski, freelancer, zdobywca Grand Prix podczas Chimery w 2003 r.

Jurorzy nagrodzili także magazyny "Fluid", "Laifstyle", "Zwierciadło" w kategorii Okładka, holenderski "Eyemazing" oraz polskie magazyny "Gala", "Glamour" i "Między Nami" w kategorii Fotografia oraz dzienniki "Puls Biznesu" i estoński "Aripaeva" w kategorii Pierwsza strona.

Przyznano także nagrody w kategorii Portfolio, które trafiły do Dariusza Krupy, Mirosława Owczarka, Pawła Jońcy oraz Morski Studio Graficzne.

W sumie w konkursie wzięło udział 100 prac z dziewięciu krajów, z Polski, Estonii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Łotwy, Niemiec, Białorusi i Czech.

Konkurs Chimera jest organizowany przez VFP Communications przy współpracy z Society for News Design.

Lista zwycięzców